Zdrowie

Czego nie powinno zabraknąć w diecie?

Codzienne żywienie jest dla nas zagadnieniem zwyczajnym, a wręcz nudnym. Jednak okazuje się, że miewamy z tym spore problemy – czego dowodem są osoby, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. W obliczu łatwej dostępności i niskiej ceny produktów wysoko przetworzonych czasem przychodzi moment, w którym należy się zastanowić, czy w swojej chęci jedzenia smacznie, łatwo i tanio czasem nie robimy sobie krzywdy. A skoro tak, to co wtedy zrobić?

Jakich składników często brakuje w diecie?

Okazuje się, że najczęściej w diecie brakuje nam owoców i warzyw. Choć piramida żywieniowa po aktualizacji wskazuje, że poza aktywnością fizyczną i wodą to właśnie one powinny stanowić podstawę naszego wyżywienia, wielu z nas traktuje je raczej jako dodatek do potraw. Najczęściej spożywamy warzywa jako dodatek do kanapek, ewentualnie – jako surówkę do obiadu. To zdecydowanie zbyt mało, aby dostarczyć sobie właściwej ilości witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, błonnika i enzymów trawiennych. One wszystkie są niezbędne by czuć się dobrze, utrzymywać dobrą kondycję i młody wygląd.

Dieta warzywno owocowa – dobry sposób, by pokochać warzywa

Dzięki diecie warzywno owocowej można przede wszystkim odciążyć swój organizm. Dostarcza się mu wówczas mniejszej ilości kalorii, ale za to mnóstwa wody, składników bioaktywnych oraz błonnika. To sprawia, że jelita są odpowiednio pobudzone do pracy, łatwo się oczyszczają i pozbywają zalegających złogów. Dieta warzywno owocowa może też odciążyć wątrobę – nie jest ona zmuszona do produkcji żółci potrzebnej do trawienia tłuszczów, a zatem ma szansę mocniej skupić się na procesach odtruwania organizmu. Oprócz tego dieta z przewagą warzyw i owoców to prawdziwy booster witamin niezbędnych do regulacji wielu funkcji życiowych organizmu, pochodzących z naturalnych źródeł – bez konieczności suplementacji. Nie sposób też nie wspomnieć o jednym, często pomijanym aspekcie. Niektórzy nie jedzą warzyw, ponieważ po prostu ich nie lubią. Stosując dobrze skomponowaną dietę roślinną, można jednak odkryć, jak wiele ciekawych kompozycji warzywnych udaje się stworzyć w nieskomplikowanych daniach, i jak dzięki odpowiednim przyprawom i ziołom zyskują one fantastyczny smak.

Po wakacjach w lepszej formie – urlop z dietą

Urlop w postaci wczasów z dietą owocowo-warzywną może okazać się świetnym pomysłem nie tylko dla osób, które pragną zrzucić kilka kilogramów, ale również tych, które marzą o tym, by włączyć do swojej diety więcej warzyw, ale nie potrafią się do nich przekonać. Podczas wypoczynku obfitującego w rozrywki, zabiegi odmładzające i rekreację, możesz w dobrym hotelu nie troszczyć się o swoje wyżywienie, bo zrobi to za Ciebie dietetyk i kucharz. Dzięki temu wypoczywasz, a Twoje ciało czerpie maksimum korzyści z ciekawej, kolorowej i smacznej diety i odpowiedniej aktywności fizycznej. Tym samym po wczasach organizowanych na tej zasadzie możesz wrócić do domu naprawdę wypoczęty – a nawet lżejszy o kilka kilogramów!