Aktualności Internet

Internet Explorer przechodzi do historii

Historia internetu to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo. Nie ma też co ukrywać, że dużą rolę w tej historii odegrała przeglądarka Internet Explorer. Przeglądarka, która od niedawna stała się przeszłością i można chyba stwierdzić, że kiedyś musiało do tego dojść.

W sierpniu 1995 roku

Co by nie mówić, jest to wydarzenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Wystarczy powiedzieć, że mowa o rozwiązaniu, które pojawiło się 16 sierpnia 1995 roku. Wypada też dodać, że przez lata mogliśmy słyszeć o produkcie, który na rynku nie ma sobie równych. Oczywiście nic nie jest jednak na zawsze i z czasem sytuacja znacząco się zmieniła. Dość powiedzieć, że od pewnego czasu możemy słyszeć o przeglądarce służącej do pobierania innych przeglądarek.

Tak dochodzimy do tego, co wydarzyło się 15 czerwca 1995 roku – tego dnia firma Microsoft oficjalnie odcięła się od udzielania wsparcia technicznego. Można też przypuszczać, że mimo wszystko Internet Explorer będzie jeszcze długo istnieć w świadomości wielu osób. Trzeba też uczciwe powiedzieć, że niewykluczone, iż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co się wydarzyło.

Nie tylko jakość!

Kiedy kończy się coś, co ma długą historię, wspomnienia są jak najbardziej zrozumiałe. Trzeba też pamiętać o tym, że pozytywne wspomnienia nie zawsze muszą wiązać się jedynie z jakością. Krótko mówiąc, liczy się też znaczenie, które w przypadku wspomnianej przeglądarki jest naprawdę spore.

Jeśli interesujesz się portalami ogólnotematycznymi, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi pod tym linkiem.