Życie codzienne

Jak mam się ubrać?

Wątpliwości dotyczące ubierania się to temat, który można uznać za stosunkowo popularny. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę dzieci i opinie rodziców. Nie o tym będzie jednak ten tekst – skoncentrujemy się na tym, jak powinno przebiegać poszukiwanie właściwych ubrań.

Całkowita dowolność?

Jesteś osobą dorosłą, także ubieraj się, jak chcesz – tego typu opinia wydaje się czymś stosunkowo częstym. Ponadto jest to coś zrozumiałego, co nie znaczy, że należy się tym sugerować. Teoretycznie można ubrać się dowolnie, ale w praktyce wypada znajdować się w pewnych ramach. Świetnym przykładem są pory roku – dlaczego zimą nikt nie chodzi w krótkich spodenkach? Odpowiedź jest oczywiście zbędna.

Skupienie się na jakości

Można więc powiedzieć, że obowiązuje całkowita dowolność, ale nie wszystko jest mile widziane. Dobrze też przejrzeć zawartość garderoby – czy nie jest tak, że masz rzeczy, które są z różnych powodów złe? Jeżeli coś jest np. za małe, po co to trzymać w szafie? Musisz dokładnie zdawać sobie sprawę z tego, jak przedstawia się sytuacja (pomijając już brak sensu). Pamiętaj także o tym, że najważniejsza jest jakość, a nie liczba możliwości.

Nie wszystko jest dla wszystkich

Warte zaznaczenia jest też to, że nie wszystko wszystkim pasuje. W teorii jest to jasne, a w praktyce łatwo o tym zapomnieć. Jeżeli jakiś ciuch podkreśla czyjąś figurę, nie znaczy to, że zawsze tak będzie. Dobrze też zatrzymać się przy kolorystyce – pewnie każda osoba ma jakieś preferencje, ale preferencje to nie wszystko – trzeba dopasować się do typu swojej urody.

Kiedy już znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego, skup się na dodatkach. Myślenie o dodatkach może wydawać się stratą czasu, ale nic bardziej mylnego – rzecz jasna, jeśli dokonasz właściwego wyboru. Można jeszcze dodać, że konieczne jest dopasowane obuwie.