Życie codzienne

Jak zwalczyć samotność?

Jesteśmy różni, ale można chyba powiedzieć, że nie ma takiej osoby, która chce być sama. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że zdarzają się różne okoliczności. Nie chodzi w tym momencie o samotność na zawsze – po prostu należy uwzględniać sytuacje tymczasowe.

Odpowiednie nastawienie

Przykładem jest choćby zmiana miasta w związku z jakimiś zobowiązaniami. Oczywiście wszędzie można znaleźć bratnie dusze, ale stworzenie relacji wymaga czasu – nic nie dzieje się błyskawicznie.

Wracając do tematu, na pewno dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie czasu spędzanego w mediach społecznościowych. Ktoś może powiedzieć, że takie podejście to izolowanie się od świata, ale nic podobnego. Musimy uwzględniać, że wirtualne rozwiązania nie zastępują tych prawdziwych. Co więcej, media społecznościowe można uważać za oszukiwanie siebie – chodzi o znajomości, które niekoniecznie przekładają się na życie. Wypada też pamiętać o tym, że najważniejsza jest jakość. Niektórzy lubią obracać się wśród wielu ludzi, ale czy te osoby mogą mówić, że mają wielu przyjaciół? Można co do tego polemizować. Ponadto trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że wystarczy znaleźć jakąś jedną duszyczkę. Znaczenie ma też rozwój zainteresowań czy miłe traktowanie nieznajomych. Można nawet dodać, że przyjaciele są tam, gdzie nasze upodobania. Teoretycznie jasne, ale czy w praktyce również?

To rzecz jasna tylko przykładowe opcje. Ten tekst to wskazówka, która udowadnia, że zwalczenie samotności jest jak najbardziej możliwe. Dodatkowo należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wolno się poddawać.