Praca Życie codzienne

Rozmowa z drugim człowiekiem

Rozmowa z drugim człowiekiem to czynność, która może wydawać się niebywale prosta, ale czy to nie są tylko pozory? Można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym wiele zależy od tego, jacy jesteśmy.

Jesteśmy różni

Za każdą osobą skrywa się jakaś historia. Historia wyjątkowa, w końcu nie ma dwóch takich samych osób. Jest to piękne, ale musimy sobie jasno powiedzieć, że z tym pięknem mogą wiązać się kłopoty.

Wracając do tematu, rozmowa z drugim człowiekiem stanowi nieodłączny element naszego życia codziennego. Wystarczy zwrócić uwagę na znajomych, pracę, wizytę w sklepie czy po prostu rodzinę lub związek (jeśli możemy mówić o związku). Ponadto dialog jest fundamentem każdej relacji.

Pojawienie się w nowym otoczeniu

Co mogę powiedzieć o nawiązywaniu konwersacji? To pytanie jest ważne, ponieważ niekiedy człowiek znajduje się w nowym otoczeniu. Pojawienie się w innym miejscu to wyznacznik tego, o jakim człowieku mowa. Jeżeli ktoś nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktu, będzie to bardzo szybko widoczne.

Najlepiej będzie, jeżeli zatrzymamy się na strachu. Gdy pojawia się problem z kontaktem, chodzi o niepokój. Strach może wynikać choćby z nieśmiałości czy nieufności. Warto również wiedzieć, że strach przed nawiązaniem kontaktu z osobą nieznajomą, to nie jest nic nowego. Niemniej nie jest to coś, czym należy się sugerować. Jest kłopot i kłopot ten powinien zostać zwalczony. Trudno mówić o jakiejś gwarancji, ale z pewnością trzeba zadbać o otwartą postawę. Chodzi o danie sobie szansy. Do tego wypada dodać brak strachu przed wygłaszaniem własnych opinii. Czasem wygłaszanie własnych poglądów może oznaczać kłopoty, ale kłopoty to nie jest normalna sytuacja. Do wskazówek możemy zaliczyć także czynny udział w dyskusji i okazywanie zainteresowania.