Praca Technologie Zdrowie Życie codzienne

Dbałość o środowisko poprzez troskę o pocztę elektroniczną

Troska o środowisko to temat, który możemy uznać za stosunkowo popularny. To oczywiście bardzo dobrze, musimy dbać o naszą planetę. Z drugiej strony cały czas nie brakuje spraw, w przypadku których jest źle. Świetnym przykładem jest choćby korzystanie z poczty elektronicznej.

Bezużyteczne e-maile

Korzystanie z poczty elektronicznej to ogromna wygoda. Można też powiedzieć, że jest to coś, co wszyscy doskonale znamy – przynajmniej w teorii, bo można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym nie każda osoba wie, iż e-maile szkodzą środowisku. Ponadto niektórzy mogą twierdzić, że mowa o drobnostce, ale takie myślenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zresztą jest to temat, w przypadku którego możemy znaleźć pewne szacunki. Za przykład może posłużyć choćby ładowanie smartfona – ładowanie smartfona to 63 e-maile.

Warto również podkreślić, że możliwe są różne działania. Przede wszystkim należy pamiętać o usuwaniu zbędnych wiadomości. Wypada też dodać, że jest to coś, od czego powinno się zacząć. W dalszej kolejności wskazane są działania prewencyjne. Przez prewencję należy rozumieć ograniczenie wysyłania e-maili. Jest to coś, co raczej nie dotyczy wszystkich – chodzi o zastanowienie się nad swoim podejściem – może wysyłanie niektórych wiadomości jest zupełnie niepotrzebne? Czasem jest tak, że przyzwyczajamy się do czegoś, co jest złe.

Wspólnie możemy zmieniać świat

Troska o pocztę elektroniczną dowodzi, że wspólnie możemy zmieniać świat najlepszy. Trzeba chcieć i co najważniejsze, zdawać sobie sprawę z obowiązujących realiów. Rzecz jasna musimy też pamiętać, że kluczowe jest wspólne działanie – jedna osoba może pomóc, ale to nigdy nie jest wielkie wsparcie. Oczywiście każda pomoc jest istotna (ponadto od czegoś należy zacząć).