Ciekawostki Życie codzienne

Dlaczego psy wyją?

Wycie psa może stanowić niemały kłopot – raczej wszyscy się z tym zgodzą. Nie można też wykluczyć, że wiele osób pyta, czy jest to kłopot, z którym mogę sobie poradzić?

Przyczyny wycia

Jeśli chcemy uniknąć wycia, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na przyczynie. Nie trzeba zaliczać się do specjalistów, aby wiedzieć, że psy nie wyją bez powodu.

Na wstępie należy zaznaczyć, że wycie psa może wiązać się z rozmaitymi przypadkami. Co za tym idzie, musimy pamiętać o tym, że sytuacja sytuacji niekoniecznie równa. Weźmy sobie za przykład nudę – co robi człowiek, gdy się nudzi? Raczej nie wyje, ale można przypuszczać, że wiele osób z otoczenia dowiaduje się o tym, iż dana osoba się nudzi. Możemy to porównać właśnie do psów – tak się składa, że zwierzęta te wyją choćby z nudów. Oczywiście może chodzić też o obecność osoby niepożądanej. Wydaje się nawet, że to coś, z czym wycie kojarzy się najczęściej. Istotne jest też to, że jedną z możliwości jest ból. Na bólu zakończmy, choć to nie jest ostatnia możliwość. Po prostu trzeba wiedzieć, że wiele może się zdarzyć.

W ten sposób docieramy do oduczenia wycia – sprawa jest stosunkowo prosta, bo chodzi o poświęcenie większej uwagi i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Jeśli nie udało się wyeliminować problemu, to znaczy, że pora na wizytę u behawiorysty.

Podobieństwo do wilków

Warto również uwzględnić, że psy mają wiele wspólnego z wilkami. Jak raczej wszyscy wiedzą, wycie jest dla wilków charakterystycznym zachowaniem. Choć należy też przyznać, że psy potrafią się między sobą znacząco różnić. Gdyby kogoś interesowało największe podobieństwo do wilków, pora spojrzeć na przedstawicieli rasy husky.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat psów, koniecznie zajrzyj pod ten adres.