Technologie

Cyfrowe menuboardy to funkcjonalne rozwiązanie w lokalach szybkiej obsługi

Digital menu board, czyli cyfrowe tablice z kartami dań i napojów, to innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane w restauracjach typu fast food. Przedsiębiorcy inwestują w tego typu urządzenia, aby zwiększyć liczbę odwiedzin klientów.

Cyfrowe menuboardy – wyświetlacze LED zewnętrzne i wewnętrzne

By zwrócić uwagę klientów, trzeba ich zainteresować tym, co dany lokal gastronomiczny serwuje. Oczywiście czynnikiem działającym na zmysły i chęć kupienia danego produktu na pewno będzie zapach. Zanim jednak konsument wejdzie do środka lokalu, musi zostać zachęcony. Dlatego warto najpierw postawić na zewnętrzne cyfrowe menuboardy. Ekran wyświetlający na przykład ofertę dnia ustawiony przed lokalem jest dobrym pomysłem, ponieważ będzie widoczny dla zmotoryzowanych klientów, którzy będą korzystali z opcji drive through.

Jednak żeby jeszcze bardziej zwiększyć szansę na decyzje zakupowe potencjalnych klientów, najlepiej ustawić cyfrowe menuboardy wewnątrz restauracji. Osoby, które przyjadą po posiłek autem, zapewne zwrócą uwagę na menu board, jednak ich wzrok nie zatrzyma się na ekranie zbyt długo. Z kolei klient, który wejdzie kupić bądź zjeść coś w samym lokalu, ma więcej czasu na zapoznanie się z wizualizacją menu, co daje potencjalnie większe szanse na to, że kupi coś więcej, niż początkowo zamierzał.

Polacy digitalizują restauracje szybkiej obsługi

Wideo wall z wbudowanym SoC to urządzenie VMR-U firmy Samsung, które jest niezwykle wydajną i potężną ścianą wideo. Ten sprzęt coraz częściej można zobaczyć w restauracjach szybkiej obsługi, ponieważ zdaniem wielu użytkowników przynosi wymierne zyski. Jego zaletą jest to, że nie potrzeba dodatkowego sprzętu, aby przekształcić ekrany niezależnie wyświetlające treści w jeden kompatybilny monitor modułowy. Urządzenie VMR-U to doskonała metoda na przyciągnięcie i – co najważniejsze – utrzymanie uwagi klientów. Jak działa ten innowacyjny sprzęt? Menu board od Samsunga charakteryzuje się niezwykle cienką ramką, co daje spotęgowane odczucie, że obraz na nim wyświetlany jest bardzo spójny. VMR-U jest również wyposażony w MagicINFO S Player, który zapewnia płynne przejścia kolejnych obrazów. W odtwarzaniu nie ma żadnych opóźnień, zacięć czy przerw, zachowana jest harmonijna ciągłość. Dzięki temu urządzenie skutecznie przyciąga uwagę klientów i wzbudza ich zainteresowanie.

Kolejną zaletą takiego cyfrowego menu boarda jest fakt, że urządzenie zostało wyposażone w antyrefleksyjny panel. Rozprowadza on proporcjonalnie światło po całym wyświetlaczu, co jest gwarancją stałej głębi i intensywności barw. Wyświetlane treści, czyli obrazy/wizualizacje produktów, nierzadko opatrzone słowami, są niezwykle wyraziste. Wynika to z wysokiego współczynnika kontrastu. Nie dziwi więc fakt, że treści ze ścian wideo znajdujących się w lokalach zapadają klientom w pamięć.