TV

Zalety oglądania telewizji

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że wszystko, co złe, wiąże się z telewizją. Takie stawianie sprawy jest niewłaściwe.

Sprawiedliwa ocena

Nie ma co ukrywać, że w życiu ogromną rolę odgrywają emocje. Kiedy do głosu dochodzą emocje, nietrudno się zatracić (przykładów nie brakuje).

Krótko mówiąc, konieczna jest sprawiedliwa ocena. Czasem o nią niełatwo, ale to nic nie zmienia.

Zalety telewizji

Wady telewizji można określić jako temat dość mocno omówiony, także w tym tekście skoncentrujemy się wyłącznie na zaletach. Takie podejście powinno zagwarantować właściwy odbiór sytuacji.

Do zalet telewizji możemy zaliczyć choćby dostęp do wszelkiego rodzaju informacji. Jeżeli dzieje się coś ważnego, można przypuszczać, że zobaczymy to w telewizji. Tyczy się to nawet spraw lokalnych społeczności – z tym że należy pamiętać, iż niektóre wiadomości liczą się jedynie dla lokalnych telewizji. Uczciwie trzeba też przyznać, że przy telewizji często mówi się o głupocie i nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma jednak też nic dziwnego w wartościowych treściach. Oczywiście jednych treści jest więcej, a drugich mniej, ale czy to cokolwiek zmienia? Jeśli jest coś dobrego, wypada o tym wspomnieć. Można też powiedzieć, że ludzie potrzebują rozrywki (telewizja jest rozrywką). Rzecz jasna są różne formy rozrywki, ale przecież nie każda zalicza się do łatwo dostępnych. Dobrze również pamiętać o tym, że wśród nas są ludzie samotni – telewizja może sprawić, że tym ludziom będzie raźniej.

Na wymienionych zaletach zakończymy, ale to nie oznacza, że w tekście pojawiło się wszystko. O zaletach można mówić naprawdę długo. Zresztą o wadach tak samo.