Aktualności Technologie

Czego potrzebuje Twój telefon? Popularne akcesoria do smartfonów

Każdy telefon zapewnia nam dużo możliwości, ale można je jeszcze poszerzyć, korzystając z różnych gadżetów i akcesoriów. Wybieraj te oryginalne, dedykowane do konkretnego modelu. Etui na Samsung S10, iPhone 12 Pro lub inny model oraz szkło hartowane na ekran to absolutny must have – sprawdź, co jeszcze może się przydać.

Etui ochronne na smartfon

Zacznij od skompletowania akcesoriów ochronnych – jak m.in. szkło hartowane albo folia ochronna, a także etui na Samsung S10 czy S20 czy inny model. Nie ma w zasadzie znaczenia, czy szukasz etui flagowy model, czy na telefon z niskiej półki cenowej – pokrowiec to podstawa. Powinien być dobrze wykonany, z odpowiednich materiałów, posiadać niezbędne wycięcia (np. na aparat) i uszyty idealnie do danego modelu. Gwarantuje podstawową ochronę urządzeniu, chroni go przed zarysowaniami, kurzem i innymi zabrudzeniami.

Kupując drogi smartfon, tym bardziej musisz o niego jak najlepiej zadbać, czyli zapewnić mu ochronę – etui na Samsung S10 czy Huawei P20 Lite to niemal zakup obowiązkowy. Poza tym szeroki wybór produktów pozwoli dopasować odpowiednie do okazji, preferencji oraz stylu. Wiele case’ów może też dodatkowo spersonalizować Twoje urządzenie. Warto posiadać kilka etui, by je dopasowywać do okazji. Na co dzień sprawdzi się kolorowy case na plecki telefonu, w pracy fizycznej solidna kabura, a w biurze eleganckie etui skórzane lub zamszowe.

Folia lub szkło hartowane na ekran

Szkło hartowane to najlepsze zabezpieczenie wyświetlacza. Tańszą alternatywą jest też folia ochronna. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze etui na Samsung S20 czy iPhone 11 Pro nie zabezpieczy dobrze wyświetlacza. Zmniejszy ryzyko uszkodzenia ekranu w razie upadku, ale tylko z niewielkiej wysokości. Jeśli go rozbijesz, naprawa czy wymiana są najczęściej mało opłacalne. Szkło razem z usługą montażu nie kosztuje wiele, dlatego nie odkładaj tego na później.

Ładowarka samochodowa

Jest potrzebna podczas częstego korzystania z nawigacji GPS w telefonie. Jeśli nie wyobrażasz sobie jazdy bez Google Maps albo długo rozmawiasz przez telefon w samochodzie, na pewno się przyda. Wystarczy ją podłączyć do gniazda zapalniczki.

Samochodowe uchwyty na telefon

Kolejne gadżety także dedykowane są kierowcom. Typów uchwytów jest bardzo dużo i każdy powinien bez problemu znaleźć odpowiedni dla siebie i do swojego samochodu. Uchwyt pozwala na wygodne ustawienie urządzenia w trakcie jazdy i korzystanie z nawigacji. Uchwyt firmy Baseus, dzięki specjalnemu mechanizmowi, świetnie zaciska się na telefonie. Można go zamontować do kratki nawiewu lub deski rozdzielczej.

Ładowarki, kable i inne akcesoria

Skompletujmy nasz niezbędnik. Mamy etui na Samsung S10, szkło hartowane na ekran oraz uchwyt do samochodu i ładowarkę. Brakuje zatem kabli. Należy znaleźć odpowiedni do swoich potrzeb spośród bogatej oferty. Częstym wyborem jest praktyczny kabel z ładowarką sieciową lub samochodową czy też przesyłowy ze stacjami dokującymi. Zawsze przyda się także pojemny powerbank – w pracy lub w podróży.