Praca Zdrowie Życie codzienne

Dlaczego ciągle chce mi się spać?

Na temat snu mówi się wiele, ale mimo to mogą pojawiać się różnego rodzaju niejasności. Weźmy sobie za przykład osobę, której ciągle chce się spać – co taka osoba może zrobić?

Nie ma mowy o przypadku!

Niektórzy mogą twierdzić, że nie ma nad czym myśleć, ale takim podejściem nie należy się sugerować. Krótko mówiąc, nic nie dzieje się bez przyczyny. Skoro już jesteśmy przy przyczynie – możliwości są różne.

Najprościej powiedzieć, że chodzi o przemęczenie. Rzecz jasna nie ma w tym nic dziwnego – przemęczenie jest czymś jak najbardziej możliwym. Zostając jeszcze przy zmęczeniu – czasem zdarza się tak, że człowiek nie śpi zbyt dobrze (choćby z powodu jakiegoś hałasu). Jak się można domyślić, w takiej sytuacji kłopoty także są możliwe. Czas snu nie ma znaczenia – liczy się tylko to, że w nocy nie było spokojnie.

Pora też powiedzieć coś na temat przyczyn nieoczywistych czy też po prostu takich, na których ludzie raczej się nie skupiają. Do takich przyczyn możemy zaliczyć np. nieodpowiedni styl życia – zaskoczenie? Jeżeli masz siedzącą pracę, może przełożyć się to na nieczęsty ruch. Siedząca praca i niewiele ruchu to połączenie, które przekłada się na niedotlenienie i co za tym idzie, ziewanie. Dobrze też zadać sobie pytanie, jak często mam do czynienia z warzywami i owocami? Fakty nie pozostawiają wątpliwości – warzywa i owoce są bardzo potrzebne. Do tego należy pamiętać o niezbyt częstym decydowaniu się na potrawy tłuste, smażone. Zły jadłospis naprawdę ma znaczenie! Wśród możliwości może też być choćby niedociśnienie tętnicze. Ważne jest też to, że przyczyna niedociśnienia wymaga diagnozy.

Na wymienionych informacjach zakończmy, choć oczywiście opcji jest więcej. W tym momencie najważniejsza jest jednak świadomość – jeżeli ciągle chce się spać, to znaczy, że trzeba znaleźć przyczynę i o siebie zadbać. Zdrowie mamy tylko jedno!