Sport Zdrowie Życie codzienne

Co możemy powiedzieć o pompkach?

Czy nie jest przypadkiem tak, że pewne rzeczy tylko teoretycznie są nam znane? Pomyślmy o pompkach – pompki zaliczają się do kategorii ćwiczeń podstawowych, ale czy o tym ćwiczeniu wiemy wiele?

Wiele tajemnic

Można przypuszczać, że pompki mają przed ludźmi wiele tajemnic. Niemniej jednak tematem tego tekstu nie jest ujawnianie tych tajemnic – chodzi o świadomość. Często jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, co się wokół dzieje. Gdy nie rozumiemy otoczenia, trudno mówić o podejmowaniu właściwych decyzji. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że mamy do czynienia z wielkim ryzykiem. To oczywiście pasuje nie tylko do sportu.

Rodzaje pompek

Raczej wszyscy wiedzą, że pompki polegają na uginaniu i prostowaniu ramion przy jednoczesnym pilnowaniu, aby ciało nie dotykało podłoża. Niemniej jednak warto też brać pod uwagę urozmaicenie treningu.

Weźmy sobie za przykład pompki damskie – czy wiesz, o czym mowa? Krótko mówiąc, chodzi o ćwiczenie wykonywane na kolanach. Niektórzy mogą stwierdzić, że takie ćwiczenie nic nie daje, ale to nieprawda. Pompki damskie to dobre rozwiązanie dla początkującychodpowiednia technika ćwiczenia sprawiać niemałe trudności.

Ciekawym pomysłem są też choćby pompki francuskie (można też usłyszeć o odwróconych pompkach) czy diamentowe. Pompki możemy podzielić na wiele rodzajów.

Wpływ na ciało

Przy sporcie zawsze chodzi o jedno – pozytywny wpływ na ciało. Kluczowe jest właściwe wykonywanie ćwiczenia, ale to oczywiste – czy wiesz, co dają dobrze wykonywane pompki?

Jeżeli decydujesz się na pompki, być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele masz do zyskania. Pompki mogą kojarzyć się z rzeźbieniem mięśni klatki piersiowej, barków i ramion. W takim skojarzeniu nie ma niczego złego, ale na tym nie koniec. Dokładnie mówiąc, mamy również dbałość o mięśnie całego korpusu (w tym plecy i pośladki) czy troskę o uda. Prawidłowe wykonywanie pompek to szansa na większą siłę, szczuplejszą sylwetkę i rozbudowaną klatkę piersiową.

Jeśli w związku z ćwiczeniami pojawiały się jakieś wątpliwości, to teraz już tych wątpliwości być nie powinno.