Aktualności

Jesień nad morzem

Wraz z końcem lata nadbałtyckie kurorty wyludniają się, a zatłoczone wcześniej plaże pustoszeją. Pomimo że jesień nad morzem wiąże się z nadejściem chłodniejszych dni, pobyt nad Bałtykiem w tym okresie może nadal przysporzyć wiele radości. Wystarczy zatrzymać się w jednej z atrakcyjniej położonych nadmorskich miejscowości.

Jesień w Jastrzębiej Górze

Odwiedzając Wybrzeże po sezonie, warto wybrać hotel nad morzem położony w Jastrzębiej Górze. Ta usytuowana w niewielkiej odległości od Trójmiasta miejscowość letniskowa słynie z szerokiej, osłoniętej wysokimi zalesionymi klifami plaży. Jesienią osłaniające ją drzewa przybierają złocisto-pomarańczowe barwy. Szlak położony wzdłuż jastrzębskiego klifu stanowi wtedy ulubione miejsce turystów oraz spacerowiczów. Równie atrakcyjne są spacery wzdłuż samej plaży. Zwłaszcza że o tej porze roku możemy poruszać się po niej swobodniej niż w szczycie sezonu, kiedy pełna jest wypoczywających urlopowiczów. Jesienią zwiedzenie muzeum w latarni morskiej na Przylądku Rozewie nie wymaga stania w długiej kolejce, łatwiej dostępne są także inne atrakcje kurortu. Spacer po jego głównym deptaku – Promenadzie Światowida stanowi obowiązkowy punkt pobytu. Jastrzębia Góra jesienią to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Dobroczynny jod i cenne bursztyny

Wiele osób docenia walory rześkiego oraz zdrowego nadbałtyckiego powietrza. Jesienią zawiera ono jeszcze więcej cennego dla naszego zdrowia jodu. Dzieje się tak, ponieważ silne wiatry oraz sztormy powodują wzrost jego stężenia w powietrzu. Wysokie fale sprawiają, że drobinki słonej wody unoszą się, tworząc tzw. „aerozol solankowy”. Jest on łatwo przyswajalny przez nasz organizm. Niedobór jodu przejawia się m.in. zmęczeniem, ospałością czy problemami z koncentracją. Również osoby z chorobami tarczycy powinny zadbać o właściwy poziom tego pierwiastka. Najwięcej jodu wdychamy, spacerując blisko linii brzegowej.

Wybierając jesienią hotel nad morzem, możemy spędzić wolne chwile na poszukiwaniu bursztynów. Sztormowa pogoda sprzyja wypłukiwaniu się jantaru z dna Bałtyku. Dlatego w tym czasie zdecydowanie łatwiej go dostrzec. Jeżeli się to uda, zyskamy cenną pamiątkę.

Hotel nad morzem – jaki wybrać?

Decydując się na jesienny wypoczynek nad Bałtykiem, warto wybrać hotel nad morzem, który oprócz zakwaterowania zapewni nam dodatkowe atrakcje. Warunki pogodowe, a także krótkie dni sprawiają, że o tej porze roku będziemy dłużej przebywać w hotelowym pokoju. Aby nie spędzać tego czasu przed telewizorem, lepiej skorzystać z siłowni, sauny, basenu czy hotelowego SPA.

Hotel Astor w Jastrzębiej Górze to nowoczesny obiekt, który oferuje swoim gościom liczne udogodnienia. Oprócz bogatej oferty SPA hotel proponuje liczne zajęcia rekreacyjne lub sportowe. Ponadto obiekt jest otwarty na potrzeby odwiedzających go dzieci, stąd animacje i specjalna strefa Fun&Fitness. Dogodne położenie około 100 m od plaży zachęca gości do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W aktualnym sezonie hotel przygotował atrakcyjne cenowo oferty specjalne w tym także jesienne pakiety pobytowe.