Życie codzienne

Kiedy warto zdecydować się na małżeństwo?

Czy nie jest tak, że niektóre osoby muszą liczyć się z presją dotyczącą małżeństwa? Na ten temat można powiedzieć bardzo wiele i co najważniejsze, chodzi o obie płci. Warto też zadać sobie pytanie, czy tworzenie presji jest właściwym rozwiązaniem?

Usilne namawianie to nie jest dobry kierunek

Można przypuszczać, że wiele osób twierdzi, iż usilne namawianie to nie jest dobry pomysł – i rzecz jasna trudno z takim podejściem się nie zgodzić. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, jak często dochodzi do rozwodów. Przyczyny rozwodów to temat na długi tekst, ale w tym momencie koncentrujemy się na skutku. Można też powiedzieć, że każdy rozwód sprowadza się do jednego – coś było nie tak. Niektórzy mogą mówić, że to zbyt wielkie uproszczenie, ale musimy pamiętać, że jesteśmy różninie sposób wypowiedzieć się w imieniu wszystkich. Rzecz jasna to nie jest też tak, że problemem są wyłącznie różnego rodzaju naciski. Po prostu trzeba mieć pewność co do tej drugiej osoby.

Czas na małżeństwo

Niemniej może pojawić się pytanie, kiedy jest właściwy czas na małżeństwo? Pytanie zasadne, ale trudno mówić o odpowiedzi, gdyż sytuacje są przeróżne i co najważniejsze, wszystko zależy od własnego podejścia. Są osoby, które mogą wziąć ślub zaraz po ukończeniu pełnoletności, jak i takie, którym nieustannie czegoś brakuje. Realia są bezwzględne – niektórzy nigdy nie są gotowi na małżeństwo.

Poszukiwanie szczęścia

Jeżeli już coś doradzić, to chyba tylko to, aby próbować szukać szczęścia. Pewnie brzmi banalnie, ale czy nie oddaje to sedna sprawy? Oczywiście można (czy nawet trzeba) pamiętać o miłości, ale jedno z drugim się wiąże. Ponadto należy słuchać siebie – swoich odczuć. W takim układzie jedno jest jasne – ewentualne pretensje można mieć później wyłącznie do siebie.