Aktualności Zdrowie Życie codzienne

Podłość bez granic

Część osób miała okazję usłyszeć o tym, że Teresa Lipowska nie żyje. Informacja ta nie ma jednak nic wspólnego z rzeczywistością – mamy do czynienia z obrzydliwym fake newsem. Jakby tego było mało, nie można wykluczyć, że to coś więcej niż fałszywa wiadomość.

Nie szanują nikogo i niczego

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym są ludzie, którzy nie szanują nikogo i niczego. Co kieruje takimi ludźmi? Pewnie niejedna osoba zadaje sobie takie pytanie – pytanie, w przypadku którego trudno o odpowiedź. W zasadzie jedyne rozwiązanie to spekulacje – weźmy sobie za przykład chęć rozgłosu – fałszywa wiadomość powoduje, że strona znajduje się w negatywnym świetle, ale można przypuszczać sporą popularność. Ktoś może też powiedzieć, że przyczyną jest głupota. Z jednej strony tak byłoby najlepiej (bo przy głupocie trudno o powtórkę), a z drugiej głupota również może mocno zranić. Jak ma się czuć osoba, która czyta fałszywą informację o śmierci kogoś bliskiego? Rzecz jasna jest to pytanie z gatunku tych, kiedy odpowiedź jest oczywista.

Warto jeszcze na koniec wrócić do wstępu – nie można wykluczyć, że informacja o śmierci Teresy Lipowskiej to przemyślana akcja. Taka informacja z miejsca cieszy się popularnością, a to szansa dla złodziei – pojawienie się na stronie może oznaczać zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Nie trzeba chyba dodawać, że taki stan rzeczy to poważny problem.

Internet to fantastyczny wynalazek, ale rozwój ma to do siebie, że może zostać wykorzystany przez oszustów – musimy o tym pamiętać. Można nawet powiedzieć, że ostrożność przydaje się częściej, niż wiele osób sądzi.