Aktualności

Jakie rękawice bokserskie dla początkującego?

Wybór rękawic bokserskich nie jest łatwy, szczególnie jeśli robisz to pierwszy raz i nie masz w tym dużego doświadczenia. W sklepach jest wiele modeli, które mają różne właściwości i często trudno jest się zdecydować, co warto wybrać. W tym tekście zwracamy uwagę, na co trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu.

Rozmiar rękawic – jaki wybrać?

Wybór rękawic bokserskich najlepiej zacząć od rozstrzygnięcia, jaki rozmiar będzie najlepszy. Przede wszystkim musi być on dopasowany do osoby, która będzie z nich korzystała. Rozmiar jest podawany w uncjach (oz). Rękawice 4-8 oz są najczęściej rekomendowane dla dzieci, ewentualnie dla kobiet. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest 10 oz, chociaż popularne są też 12, 14, 16, a nawet 18 oz. Czym większy rozmiar rękawic, tym teoretycznie posiadają one więcej pianki, która amortyzuje uderzenia. Wybierając więc większe rękawice, lepiej chronimy siebie i przeciwnika. Dlatego, jeśli zamierzasz brać udział w sparingach, to lepiej wybierz większe modele. Do ćwiczeń na przyrządach w zupełności wystarczą Ci rękawice 10 oz. Co ciekawe, ten rozmiar jest najczęściej używany w walkach bokserskich, wynika to z tego, że takie rękawice zapewniają mniejszą amortyzację, co może prowadzić do widowiskowych nokautów. Profesjonalne rękawice często kosztują bardzo dużo, dlatego, jeśli nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy, z pomocą mogą Ci przyjść kredyty pozabankowe.

Skóra naturalna czy syntetyczna – co warto wybrać?

Przy wybieraniu odpowiedniego modelu, warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Rękawice wykonane ze skóry naturalnej są droższe. Oferują jednak większą trwałość i zapewnia lepszą wentylację. Dlatego, jeśli zamierzasz często i regularnie trenować, warto wydać więcej na model wykonany z naturalnej skóry i zapewnić sobie większy komfort treningu. Jeśli nie masz odpowiednich środków na zakup wybranego modelu, to zdecyduj się na sprawdzone rozwiązanie, jakimi są kredyty pozabankowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze rękawic bokserskich?

Wybierając model do treningów, zwróć uwagę jeszcze na to, czy są to rękawice wiązane, czy na rzep. Ten pierwszy wariant jest często widywany na profesjonalnych walkach bokserskich. Sznurowadła zapewniają lepsze dopasowanie i wsparcie nadgarstka, jednak samo wiązanie może powodować problemy i będzie do tego potrzebował pomocy. Dlatego, jeśli mają to być rękawice treningowe, warto wybrać modele mocowane na rzep.