Nauka

Głowa kluczem do sukcesu?

Są sprawy trudne i są sprawy, które niełatwo wytłumaczyć. Za przykład może posłużyć choćby to, co dzieje się w naszych głowach.

Co można powiedzieć?

Niektórzy mogą stwierdzić, że jest to temat dla specjalistów i chyba nie sposób się z tym nie zgodzić. Niemniej jednak spróbujmy pokusić się o pewne przemyślenia. Można też powiedzieć, że tak niejako odnosimy się do życia w pośpiechu – wydaje się, że często nie myślimy nad tym, z czym wiążą się poszczególne decyzje.

Na pewno trzeba zadać sobie pytanie, co mogę powiedzieć o swojej głowie? Niewykluczone, że jest to pytanie, które dla wielu osób może oznaczać spore trudności. Można też podejść do sprawy nieco inaczej – czy nie jest tak, że czasem dopada mnie lenistwo? Bez wątpienia jest to coś, nad czym wypada się zastanowić. Warto też zastanowić się choćby nad brakiem motywacji – to kolejny temat, w przypadku którego nie brakuje różnych myśli.

Co by nie mówić, w głowie dzieje się bardzo dużo. Można również powiedzieć, że jest to klucz do sukcesu, ale lepiej chyba stwierdzić, iż to jeden z wielu kluczy. Odniesienie sukcesu (na każdej płaszczyźnie) zawsze wymaga sporego wysiłku. Zatrzymajmy się jeszcze na koniec przy sporcie – niejednokrotnie można usłyszeć o tym, że jakaś drużyna przegrała przed wyjściem na mecz. Dla niektórych może to brzmieć dziwnie, ale o niczym dziwnym nie ma mowy – to potwierdzenie tego, co mamy w tekście. Warto też pamiętać o tym, że odpowiednie nastawienie jest ważne, ale to nie jest gwarancja sukcesu. W przykładowym meczu obie drużyny będą chciały wygrać.