Życie codzienne

Jak skompletować idealny zestaw do golenia?

Golenie to dla wielu mężczyzn prawdziwy rytuał. Kiedyś poddawali mu się od wielkiego dzwonu, np. na niedzielę i gdy kończył się tydzień pracy udawali się do golibrody, by doprowadzić swoją twarz do porządku. Dziś taką usługę świadczy barber, który przy okazji wystylizuje włosy i zrobi kilka męskich zabiegów. Jednak najczęściej na co dzień każdy mężczyzna sam „ogarnia” swój zarost. Tutaj pojawia się pytanie: jak skompletować idealny zestaw do golenia?

Brzytwa lub maszynka do golenia – czyli podstawa zestawu do golenia zarostu dla mężczyzny

Kompletowanie zestawu do golenia trzeba rozpocząć od brzytwy do golenia lub maszynki do golenia. W przypadku brzytwy do wyboru jest ta tradycyjna albo brzytwa na żyletki. Do brzytwy tradycyjnej trzeba dokupić jeszcze pas do czyszczenia i ostrzenia ze skóry naturalnej. W przypadku maszynki do golenia też jest kilka opcji. Otóż można wybrać maszynkę do golenia na wkłady lub na żyletki. Dodatkowo maszynka może być z motylkowym czy też otwartym ostrzem. Ostrze motylkowe polecane jest dla początkujących, z kolei do twardego zarostu polecane są maszynki z otwartym ostrzem. Co będzie dla Ciebie wygodniejsze? Zapewne jeśli nie miałeś do tej pory do czynienia z brzytwą, to wybierzesz maszynkę. W przypadku brzytwy trzeba opanować chwyt, jednak, golenie jest niezwykle dokładne. Zatem wybór należy do Ciebie. Brzytwą może się golić zarówno z włosem, jak i pod włos. Pamiętaj o każdorazowym czyszczeniu ostrza, by zawsze było odpowiedniej jakości, a w przypadku wymiennych ostrzy nie zwlekaj z wymianą.

Pędzel do golenia – ważne akcesorium, którego nie może zabraknąć

W zestawie do golenia, niezależnie od tego jaki rodzaj ostrza i narzędzia wybierzesz, nie może zabraknąć także pędzla do golenia. Wśród dostępnych wariantów są pędzle z włosiem borsuka, a także z włosiem syntetycznym. Można zdecydować się na zestaw do golenia zarostu dla mężczyzny z włosiem imitującym najwyższej jakości włosie borsuka, czyli Silvertip. Oczywiście można zdecydować się także na tradycyjne włosie borsuka. Trzeba wiedzieć, że Silvertip to włosie pozyskiwane z głowy i szyi, które nie jest przycinane i dodatkowo jest ręcznie formowane. Ma zatem naturalne końcówki nierzadko z keratyną. Pędzel do golenia działa niczym peeling, a jednocześnie doskonale rozprowadza pianę na całej twarzy. Po użyciu wystarczy go spłukać. W przypadku włosia naturalnego trzeba pamiętać, że temperatura nie może być przy tym wyższa niż 45 stopni i nie można używać żadnych detergentów.

Mydło do golenia lub krem do golenia – gruntowne zmiękczenie zarostu ma znaczenie

Warto przejść do samego procesu nakładania piany. Nie byłoby jej bez odpowiednich produktów. Do wyboru jest mydło do golenia czy też krem do golenia, oczywiście można wyrać również pianę, jednak dwa pierwsze produkty doskonale się pienią, tworząc bardzo solidną i zwartą warstwę oczyszczającą i zmiękczającą. Dzięki temu można usunąć zarost bez problemu, nawet ten stosunkowo gruby. Oczywiście niektórzy są znacząco przywiązani do swojego zarsotu, zatem krok kolejny będzie Właśnie dla nich.

Ałun, a także balsam po goleniu – coś na podrażnienia i nawilżenie skóry po goleniu

Jeśli masz już przyciętą brodę, możesz przystąpić do jej oczyszczenia. Dobrze sprawdzi się ałun. Można sięgnąć tez po balsam po goleniu. Dzęki niemu można nawilżyć gruntownie brodę. Z kolei ałun pozwoli nawet zatamować szybko krew, gdy ta pojawi się podczas golenia. Aby jednak twoje golenie nie było jak codzienna walka i pole bitwy, zaopatrz się w wysokiej jakości zestaw do golenia zarostu dla mężczyzny. Wśród produktów znajdzie się też olejek do brody , jeśli ta zostanie częściowo zachowana. Wybierając kosmetyki można zasugerować się popularnością, ale istotne znaczenie będą miały recenzję, a także zapach. W końcu zapach nie powinien być drażniący i powinien współgrać z perfumami.

Skompletowanie idealnego zestawu do golenia jest możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w kosmetyczkę i kilka podstawowych akcesoriów. Do owego zestawu przyda się jeszcze grzebień i kartacz. W końcu przed skróceniem, trymowaniem brody warto ją odpowiednio wyczesać.