Internet Rozrywka Technologie Zdrowie Życie codzienne

Komputerowa rozrywka

Można przypuszczać, że komputerowa rozrywka ma wielu zwolenników i przeciwników. Nie ma w tym nic zaskakującego, ale warto zadać sobie pytanie, z czego to wynika? Musimy pamiętać o tym, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Dwa światy

Zacznijmy może od odpowiedzi na pytanie, jakie grupy zaliczymy do zwolenników? Trudno odnosić się do szczegółów, ale nie ulega wątpliwości, że dzieci uwielbiają grać na komputerze. Można również pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym komputer kojarzy im się wyłącznie z rozrywką. Dobrze też od razu nawiązać do przeciwników – wśród przeciwników na pewno znajdziemy osoby, które mają dzieci. Oczywiście chodzi o dzieci, które wyrażają zainteresowanie komputerową rozrywką. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z dwoma światami. Naturalnie jest to w jakimś stopniu uogólnienie – zawsze należy liczyć się z wyjątkami.

O co chodzi?

Gdy celem jest porozumienie, nie pozostaje nic innego jak znalezienie jakiegoś punktu wspólnego. Jeżeli dziecko lubi grać na komputerze, może warto zapoznać się z konkretami? Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że komputerowa rozrywka może zafascynować naprawdę spore grono. Istotne jest też to, że mowa o prężnie rozwijającej się gałęzi gospodarki (rzecz jasna dotyczy to całego świata). Nie bez znaczenia jest też to, że zawsze możemy rozejrzeć się za grą edukacyjną. Ciekawa gra edukacyjna to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jak się można jednak domyślić, rozrywka przy komputerze to nie jest rozwiązanie bez wad. Weźmy sobie za przykład sytuację, w której komputer staje się najlepszym przyjacielem człowiekato oznaka poważnych kłopotów. Trzeba też mieć na uwadze, że niekiedy możliwe jest stracenie kontaktu z rzeczywistością. Krótko mówiąc, chodzi o przesadne zainteresowanie się wirtualną rzeczywistością. Nie ma też co ukrywać, że w niektórych grach mamy przemoc.

Brak jednoznacznej oceny

Jak widać, rozrywka może nieść za sobą niemałe zagrożenia. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że wirtualna rzeczywistość jest zła. Kiedy są wady i zalety, po prostu trzeba skorzystać z zalet. Choć uczciwie wypada przyznać, że nie jest to proste zadanie.