Aktualności

Jesienne prace trawnikowe. Zagrabianie liści

Jesień zbliża się wielkimi krokami, co możemy odczuć zarówno poprzez zmieniającą się pogodę, jak i zmiany zachodzące w naszych ogrodach. Dni stają się krótsze, a każdy poranek staje się chłodniejszy – przez taki jesienny klimat szybko możemy dostrzec pogarszający się stan naszego trawnika.

Właściciele sztucznej trawy z rolki nie muszą się jednak tym martwić. Taka aura nie zaszkodzi trawie syntetycznej, która dzięki swoim właściwościom i braku konieczności pielęgnacji pozostanie w świetnej kondycji przez cały rok.

Chociaż sztuczna trawa z rolki jest bardzo łatwa w utrzymaniu, dystrybutor sztucznej trawy rekomenduje kilka sposobów, które sprawią, że sztuczny trawnik będzie wyglądał jak najlepiej w tym sezonie.

1. Pozbądź się opadłych liści

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na elektroniczną dmuchawę do liści, czy sprawdzone grabie ogrodowe, zbieranie jesiennych liści natychmiast poprawi wygląd Twojego ogrodu.

Drobne cząsteczki z liści mogą zatkać system drenażowy i po pewnym czasie spowodować poważniejsze problemy, takie jak zalanie i nieprzyjemny zapach stojącej wody. Poświęcenie 10 minut na grabienie sztucznej trawy z rolki wystarczy, aby wyglądała świetnie.

2. Kompleksowe czyszczenie

Twoja sztuczna trawa skorzysta na regularnym użyciu dobrej szczotki i spłukaniu wodą, aby wyglądała jak najlepiej. Używając szczotki, wyczesz włókna trawnika w różnych kierunkach. Zamiatanie mniej więcej raz w miesiącu jest idealne, aby zachować dobry wygląd włosia.

W razie potrzeby możesz spłukać sztuczną trawę, szczególnie jeśli jesteś właścicielem zwierząt domowych. Możesz użyć wody z mydłem do głębszego czyszczeni, ewentualnie dodać delikatne detergenty. Jeśli nie masz pewności co do produktu, najpierw przetestuj go na skrawku lub w miejscu, w którym można ukryć ewentualne uszkodzenia.

3. Bądź ostrożny przy pierwszych przymrozkach

Chociaż nie możemy kontrolować pogody, możemy być ostrożni. Podobnie jak w przypadku wszystkich nawierzchni, sztuczna trawa może stać się śliska po zamarznięciu. Zachowanie szczególnej ostrożności aż do rozmrożenia szronu pozwoli uniknąć niepotrzebnych wypadków. Jeśli potrzebujesz regularnego dostępu do sztucznej trawy, rozsądne może być zainstalowanie podczas układania sztucznej trawy ostoi lub ścieżki ze żwirem, aby zabezpieczyć jesienno-zimowe miesiące.

4. Zalety trawy z rolki – układanie sztucznej trawy, bezobsługowość, oszczędność

Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że trawa z rolki to doskonały wybór jako całoroczna ozdoba nie tylko ogrodu, ale i wielu różnorodnych przestrzeni. Coraz więcej osób wybiera sztuczną trawę do zazielenienia swojego ogrodu lub tarasu. Układanie sztucznej trawy jest również bardziej popularne na siłowniach czy w hotelach, gdzie tworzy przytulną i bardziej klimatyczną atmosferę. Nie można by nie wspomnieć o placach zabaw dla dzieci czy boiskach sportowych, gdzie układanie sztucznej trawy jest szczególnie częstym rozwiązaniem ze względu na szybkość, łatwość i wytrzymałość podczas aktywności sportowych i dziecięcych zabaw.

Ponadto trawa z rolki to świetny wybór dla osób, którym brakuje czasu na pielęgnację ogrodu. Nie wymaga podlewania, koszenia, nawożenia ani większego nakładu pracy. Co więcej, to jednorazowa inwestycja, która w dłuższej perspektywie zapewni oszczędność czasu i pieniędzy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl, gdzie w asortymencie czeka na nas wiele wariantów trawy z rolki o różnej wysokości runa, miękkości, gęstości oraz rozmaitych odcieniach zieleni.