Zdrowie Życie codzienne

Mycie włosów – jak często?

Mycie włosów to czynność, która wydaje się stosunkowo prosta. Niemniej jednak teoria nie zawsze ma przełożenie na fakty – niewykluczone, że mycie włosów wielokrotnie jest niedokładne. Z drugiej strony skoncentrujemy się na czymś innym – jak często należy myć włosy?

Czas przyjrzeć się szczegółom

Na wstępie należy zacząć od agresywnych czynników – kiedy pomyśli się o przeszłości, nie ulega wątpliwości, że teraz jest lepiej. W przeszłości mogliśmy mieć do czynienia z nadmiernym wyczyszczeniem i późniejszą produkcją sebum. Krótko mówiąc, codzienne mycie włosów jest czymś absolutnie dopuszczalnym. Niektórzy mogą nawet dodać, że nie ma się nad czym zastanawiać – chodzi oczywiście o liczne zanieczyszczenia środowiska. Warto również wiedzieć, że nie wszystko jest dobre na każdą okazję – do codziennego mycia wskazany jest szampon łagodny.

Czego szukam?

Spójrzmy jeszcze na sprawę z innej strony – powiedzmy, że nadeszła pora na poszukiwanie szamponu. W takiej sytuacji trzeba zacząć od pytania, czy wiem, czego szukam? Niektórzy mogą powiedzieć, że kłopot jest banalny, ale nic bardziej mylnego. Musimy pamiętać, że możliwe są różne okoliczności – świetnym przykładem jest choćby przetłuszczanie się włosów. Warto także uwzględnić, że coraz częściej słyszy się o pielęgnacji włosów i skóry głowy. Takie podejście związane jest, z tym że kondycja skóry głowy ma wpływ na to, czy włosy są lśniące, zdrowe i bujne. Ważne jest również to, że mowa o zabiegu, który należy wykonać minimum 2 razy w miesiącu.

Rzecz jasna nie można też zapomnieć o tym, że dbałość o włosy to coś, co trwa nieustannie. Odpowiednie środki i właściwa częstotliwość – tylko takie połączenie może zapewnić sukces.