Neptun
Aktualności

Akt wandalizmu na Helu. Neptun został bez przyrodzenia

Jeden z pracownik urzędu zmierzający w poniedziałkowy poranek do pracy przez Bulwar Nadmorski zauważył pewne braki u helskiego Neptuna.

Mężczyzna ukradł przyrodzenie Neptuna

Około godziny 7:30 pracownik helskiego urzędu miasta zauważył, że pomnik Neptuna jest niepełny. Swoje spostrzeżenia postanowił zgłosić burmistrzowi.

O całym zajściu została również powiadomiona policja, do której trafiły też zapisy z pobliskich kamer. Na nagraniach widać, że w nocy z niedzieli na poniedziałek do pomnika podszedł mężczyzna wraz z dwoma kobietami. Wandal wspiął się na pomnik i urwał przyrodzenie Neptuna, które następnie jedna z towarzyszących mu kobiet schowała do kieszeni.

Jak twierdzi urząd miasta służby odzyskały już skradziony element a także ujęły sprawców. Burmistrz Helu zapowiedział, że za ten akt wandalizmu będzie domagał się kary zarówno dla mężczyzny jak i towarzyszących mu kobiet.

„To niezwykle smutne, że takie pomysły przychodzą w ogóle ludziom do głowy. To brak wyobraźni, odpowiedzialności a także poszanowania cudzej własności.” – napisali pracownicy urzędu na swojej oficjalnej stronie.

Przeczytaj również:

Wirus w Senacie. Zakażony jest Artur Dunin

Huczna impreza na plaży w Korfu. 10 tysięcy kary!