Auchan
Aktualności

Auchan zamyka swoje kolejne polskie oddziały

Popularny supermarket Auchan zamyka swoje 2 sklepy. Zarząd firmy podjął decyzję o zamknięciu swoich oddziałów w Grudziądzu oraz Lubinie.

Niewystarczająca rentowność powodem zamknięcia sklepów

To już kolejne miasta, z których znika sklep Auchan. Wcześniej decyzję o zamknięciu oddziałów Auchan podjęta w przypadku Dąbrowy Górniczej oraz Mysłowicach. Dyrektor generalny sieci Auchan Gerard Gallet powiedział w wywiadzie, że przedsiębiorstwo jest zmuszone do zamknięcia najbardziej nierentownych placówek.

Według udostępnionych danych przez Ministerstwo Finansów największą handlową firmą w Polsce w połowie ubiegłego roku był Jeronimo Martins. Przychody sieci Biedronka oraz drogerii Hebe wyniosły wtedy 51,2 miliarda złotych. Drugie miejsce zajął Lidl z wynikiem 16,2 miliarda złotych. Nieznacznie mniejszy wynik zaliczyła spółka Eurocash czyli właściciel sklepów Delikatesy Centrum, Groszek, Lewiatan oraz ABC.

Co ciekawe 4 miejsce na liście zajął Auchan z przychodami 12 miliardów złotych. Następne miejsca w zestawieniu należały do Tesco, Kauflandu, Carrefoura, Rossmanna oraz Żabki.

Przeczytaj również:

Andrzej Duda spotka się z Rafałem Trzaskowskim